19 січня 2021 року – Хрещення Господнє

2021-01-19

/Files/images/novini/vodohreshe_3.jpg

19 січня 2021 року – Хрещення Господнє (Богоявлення, Йордань). Це свято завершує низку урочистостей різдвяно-новорічного циклу і є одним з найдавніших в християнстві. Його відзначають на честь хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Згідно з біблійним переказом, Ісус Христос був хрещений в річці Йордан при досягненні 30-річного віку. Обряд проводив пророк Іоанн Хреститель (Предтеча), найближчий попередник Христа, який передбачив прихід Месії. Під час хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Христа своїм сином. Звідси і прив’язка до ще одного великого релігійного свята – Богоявлення. Ці події стали переломними в житті Христа, і він почав служити людям.

Головна традиція свята Хрещення – освячення води. Вважається, що така вода має цілющі властивості, вона не псується і зберігається вдома цілий рік. З самого ранку віряни приходять на службу до церкви, а потім вирушають до водойми. Процесія на чолі зі священиком підходить до ополонки, вирізаної у формі хреста. Батюшка опускає у воду хрест і читає молитву. Після цього вода набирає свою максимальну силу, її можна нести додому в якості оберега від всіх хвороб. Також воду часто освячують просто в церкві і розливають прихожанам. Після повернення додому святу воду дають випити кожному члену сім’ї – по три ковтки. А залишки ховають за іконами. Також раніше господар будинку брав невеликий пучок сухих волошок, занурював його в святу воду і розбризкував по дому. Також на всіх дверях в будинку і в підсобних приміщеннях господар малював хрест, щоб він охороняв всіх жителів від злих духів.

Сьогодні однією з найпопулярніших традицій Хрещення є занурення в ополонку. Служителі церкви стверджують, що це досить молодий обряд і до очищення від гріхів він ніякого стосунку не має. Пірнати в ополонку – це народна забава, яка заряджає енергією і бадьорістю на весь рік вперед. Вважається, якщо викупатися в річці на Хрещення – не будеш хворіти. Але все ж до цього обряду варто ретельно підготуватися і не забувати про власну безпеку.

/Files/images/novini/vodohreshe.jpg

Нехай на Хрещення водичка
Змиє усі тривоги з личка,
А з тіла змиє всі хвороби,
Здоров’я щоб було нівроку!

Нехай Господь благословляє,
У добрих справах помагає.
Бадьорість — тілу, силу — духу,
В житті хай буде біла смуга!

Кiлькiсть переглядiв: 25

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Лютий 2021 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728