• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • НМТ, ДПА, ЗНО - 2022, Профорієнтація
/Files/images/01_nformatika/Снимок экрана 2023-12-18 200353.png

Головне про НМТ 2024, реєстрацію та процедуру проведення

/Files/images/01_nformatika/01 aHR0cHM6Ly9lZHUuZm9ybGFuLm9yZy51YS9hcHAvbG93XzIucG5n.pngОнлайн – курси з підготовки до НМТ – 2024
Реєстрація
Вступні іспити до закладів вищої освіти у форматі національного мультипредметного тесту розпочнуться 14 травня.
НМТ – 2024: ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ
НМТ – 2024
/Files/images/02_listi/zno.jpg2023
Наказ МОН Порядок НМТ 2023 рік
НМТ-2023: У ДОСТУПІ – ДЕМО-ТЕСТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Оприлюднено онлайновий демо-тест з англійської мови для НМТ-2023, він – за посиланням. Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні можна вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи іншого завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи – отримати результат тестування з цього предмета.

У тестах з іноземних мов на реальному тестуванні не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

Нагадуємо, УЦОЯО вже підготував демонстраційні варіанти завдань НМТ з української мови, математики, історії України та фізики.

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ТЕСТИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ФІЗИКИ

У доступі – демонстраційний варіант завдань НМТ з історії України. Потенційні учасники мають змогу скласти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Тест містить 30 завдань, на виконання яких буде надано 60 хвилин.

Також потенційні учасники НМТ, які планують вибрати третім предметом фізику, можуть виконати 20 завдань з цього предмета.

Інтерфейс запропонованих тестів відрізняється від того, який буде у реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційні варіанти аналогічні вступному тесту.

Демонстраційні тести з української мови та математики уже доступні майбутнім вступникам. Не пізніше травня будуть оприлюднені тести з інших предметів.

Запрошення на вебінар: «Як буде проходити складання НМТ та вступна кампанія у 2023 році»

Шановні колеги! Для роз’яснення особливостей складання НМТ та проведення вступної кампанії у 2023 році запрошуємо ваших школярів, їхніх батьків та відповідальних учителів долучитися до нашого вебінару.

Ми розкажемо:
– Етапи проведення НМТ та вступної кампанії– Як успішно скласти НМТ– Як обирати спеціальність для вступу– Як вступити на бюджет– Які будуть пільги для вступників
Коли? 18 березня 2023 року о 14.00 годДе? онлайн
(на пошту надішлемо посилання)
Чекаємо на вас!
Де? онлайн-конференція
(на пошту надішлемо посилання)

Реєстрація

https://forms.gle/TiHKxSbQPnG5vbCYAЗ повагою, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

НОВИНИ НМТ-2023

 • МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту. Зауваження і пропозиції у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати до 12 березня на nvi@mon.gov.ua.
 • Український центр оцінювання якості освіти розмістить тренувальні матеріали з усіх навчальних предметів. Вже можна ознайомитися із завданнями з української мови.
 • Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі етапи вступної кампанії дистанційно.
 • ГС «Освіторія» запустила серію безоплатних вебінарів на онлайн-платформі «iLearn» для підготовки до НМТ-2023. Вебінари проведуть досвідчені експерти-предметники.

ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном.
Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі.
МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого НМТ
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.
НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.
Плануємо, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

✅української мови;

✅математики;

✅історії України;

✅іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:

▪️НМТ 2023 року;

▪️НМТ 2022 року;

▪️ЗНО 2020-2021 років.

Наголошую, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради України.
МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.

ЯКИМИ БУДУТЬ ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ В 2023 РОЦІ
МОДЕЛЬ ВСТУПУ 2023 ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

МОН подає на розгляд Верховної Ради законопроєкт з моделлю вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого НМТ. Модель спільно узгодили МОН, Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО.

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. НМТ буде складатися протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин.

Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть в Україні, також їх планують створити в європейських країнах. Будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Лист ДРЦЯО НМТ Інфорграфіка
Лист ДРЦЯО НМТ
Лист ДРЦЯО

ВСТУП-2022: ВАЖЛИВЕ

 • Експерти МОН та ДП «Інфоресурс» продовжують відповідати на запитання щодо вступу. Наразі публікуємо рекомендації вступникам, які проживали на тимчасово окупованій рф території та переселилися на територію України, яка була віднесена до особливо небезпечної, щодо можливості користування спеціальними умовами участі в конкурсі на здобуття вищої освіти.
 • На сайті ЄДЕБО з'явилася можливість перевірити достовірність сертифіката НМТ. Сервіс доступний за посиланням. Для пошуку треба зазначити номер та рік сертифіката, а також прізвище та ім'я його власника.
 • Майже 6 тис. учасників основної сесії НМТ набрали 200 балів з математики. Основна сесія НМТ тривала з 22 липня до 4 серпня.
ВСТУП-2022: КЛЮЧОВІ ОНОВЛЕННЯ

29 липня розпочався прийом заяв для здобуття вищої освіти від найбільшої аудиторії вступників – випускників 11-х класів. Вони можуть подати заяви на бюджетну чи контрактну форму до 8 серпня (для вступу за результатами співбесіди, а також творчих конкурсів, бюджет і контракт) і 23 серпня (для вступу за результатами НМТ (ЗНО), а також творчих конкурсів, контракт).

1 серпня розпочався другий етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ, що буде здійснюватися через інформаційну сторінку. Цей етап також повинні пройти учасники основної сесії, які не з’явилися для складання тестування.

Реєстрація електронних кабінетів для вступу до закладів освіти та приймання заяв від вступників триває.

ДП «Інфоресурс» продовжує надавати роз’яснення щодо вступної кампанії 2022. За посиланнями – інформація про:

Також ДП «Інфоресурс» наголошує, що вступникам варто реєструвати електронний кабінет на власну електронну скриньку й нікому не надавати свої дані, які потрібні для створення та подальшого входу в кабінет.

​​ВСТУП-2022: ОНОВЛЕННЯ

ДП «Інфоресурс» продовжує оприлюднювати відповіді на актуальні запитання щодо вступної кампанії. За посиланням читайте зокрема про таке:

 • е-кабінет треба реєструвати до чи після складання НМТ,
 • як знайти дані сертифіката НМТ, якщо я отримав тільки SMSвід УЦОЯО,
 • чи можна комбінувати результати НМТ і ЗНО під час подання заяв.

Також працює «гаряча» телефонна лінія «Вступна кампанія 2022 року». Деталі про лінію – ось тут. Фахівці МОН вже надали 1830 консультацій і роз'яснень у відповідь на дзвінки громадян.

Нагадуємо, що перевірена інформація щодо вступної кампанії публікується в офіційних джерелах. Посилання на такі джерела – ось тут.

STOPFAKE: АКАУНТИ З НЕДОСТОВІРНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО ВСТУПУ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЛОГОТИПУ МОН

Останнім часом з’явилося декілька телеграм-каналів і фейсбук-сторінок, які частково або повністю використовують офіційну графіку брендбуку Міністерства освіти і науки України задля ілюстрації своїх повідомлень. Зміст цих дописів не відповідає дійсності, містить маніпуляції або зумисно викривлену інформацію.

Міністерство освіти і науки звертає увагу, що достовірна інформація з питань вступної кампанії 2022 року розміщується на офіційних сайтах МОН, ЄДЕБО, УЦОЯО, ДП «Інфоресурс», УДЦМО та на їхніх верифікованих сторінках у соцмережах.

До прикладу, телеграм-канал «Вступ інфо» використовує логотип МОН і позиціонує себе як єдиний канал про вступ, а насправді цей канал не має жодного стосунку до Міністерства.

ВСТУП-2022: ВАЖЛИВІ ОНОВЛЕННЯ

 • Проведення НМТ в Нікополі скасовується через погіршення безпекової ситуації. Учасникам буде запропоновано пройти тестування в межах основної сесії НМТ у іншому місті. Деталі щодо тестування – на інформаційних сторінках учасників.
 • Команда ДП «Інфоресурс» підготувала відповіді на запитання про успішну реєстрацію електронного кабінету, а також роз’яснення щодо змін у коефіцієнтах під час цьогорічної вступної кампанії.
 • Ті, хто не зміг зареєструватися для участі у НМТ в основний і додатковий періоди, отримають можливість зробити це під час спеціального періоду. Для цього вступникам необхідно буде 12-15 серпня сформувати реєстраційну картку на сайті УЦОЯО.
/Files/images/proforntatsya/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy9jZmU0MWQ1Yy1lMmY1LTg5YTMtNzZkNS05MTNhMDljOTI1YTkuanBlZw.jpg
 • УЦОЯО розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.
 • Триває приймання заяв до закладів фахової передвищої освіти від випускників 11-х класів. Вступники можуть подати заяви на бюджет і контракт до 5 серпня – для вступу за індивідуальною усною співбесідою, творчим конкурсом, до 31 серпня – для вступу за результатами НМТ (ЗНО).
 • Працює консультаційна телефонна лінія «Вступна кампанія 2022 року». Фахівці МОН вже опрацювали 1400 дзвінків. Контакти, за якими можна звертатись із запитаннями, – ось тут.
 • На сайті МОН запрацював чатбот, що стане онлайн-помічником у питаннях вступу. Натиснувши на кнопку «Поставити запитання» в правому нижньому куті сайту, вступники розпочнуть спілкування з консультантами.
ВСТУП-2022: ВАЖЛИВІ ОНОВЛЕННЯ
 • 8 липня розпочався перший етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ, що триватиме до 18 липня.
 • З 12 липня на інформаційних сторінках понад 206 тис. потенційних учасників основної сесії НМТ можуть отримати запрошення, що містять інформацію про дату, час і місце проведення тесту.
 • Завдяки підтримці партнерів створено онлайн-платформу для проведення оцінювань і прозорого вступу до закладів вищої освіти України.
 • Однією з найважливіших вимог для створення тимчасових екзаменаційних центрів була наявність укриттів цивільного захисту в будівлях, де відбуватиметься складання НМТ, або поблизу них. У разі повітряної тривоги тестування буде призупинено, учасники разом з інструкторами перейдуть до укриттів. Докладно про тимчасові екзаменаційні центри читайте ось тут.
 • Як цього року вступникам скористатися сільським коефіцієнтом? Команда ДП «Інфоресурс» продовжує відповідати на актуальні запитання щодо вступу.
 • Вже прийнято понад 1700 заявок від українських освітян за кордоном, які зголосились долучитися до організації вступних випробувань за межами України. Наразі просимо також взяти участь у організації тестування в містах Марібор (Словенія), Ґйор або Дьєр (Угорщина). Участь гарантує громадянам України з педагогічною освітою навчання та оплату роботи. Усіх зацікавлених просимо заповнити форму за посиланням.

ВСТУП-2022: КЛЮЧОВІ ОНОВЛЕННЯ

 • Відтепер основні дати вступу, контакти служби підтримки чи відеоінструкції з реєстрації е-кабінетів можна знайти у чатботі «ОсвітаВсім». Бот доступний у Телеграмі та прив'язаний до Фейсбук-сторінки ДП «Інфоресурс».
 • У період вступної кампанії працює консультативна телефонна лінія МОН за номером 0 (800) 50-45-70. Також приймаються звернення громадян за е-поштою vstup2022@mon.gov.ua. Контакти і перелік питань, з якими можна звернутись – за посиланням.
 • Бажання складати НМТ за кордоном виявили майже 18 тис. осіб. Загалом українські вступники, які вимушено перебувають поза межами держави, зможуть скласти НМТ у 31 країні світу. Тестування за кордоном відбуватиметься в спеціально облаштованих екзаменаційних центрах. Підхід до проведення НМТ однаковий як в Україні, так і за кордоном. З учасниками будуть працювати українськомовні педагоги.
 • Канада підтвердила готовність створити умови для проведення НМТ під час додаткової сесії. Нині уже погоджено відкриття екзаменаційного центру в місті Едмонтон, а також тривають перемовини з колегами з провінції Онтаріо.
ВСТУП-2022: КЛЮЧОВІ ОНОВЛЕННЯ

Додаткова сесія НМТ буде доступна також у Нью-Йорку, Люксембурзі та Маріборі. Охочі, які підтвердили участь у НМТ і хотіли б скласти тестування в цих країнах, мають дотримуватись алгоритму, який розміщено за посиланням.

10 червня розпочався додатковий період реєстрації для участі у НМТ. За перші три доби додаткового періоду реєстрації створено понад 5 тис. реєстраційних карток.

Вступники, які не встигли заповнити реєстраційну картку до 19 квітня, проте мають бажання проходити НМТ, можуть зареєструватися та взяти участь у додатковій сесії.

ВСТУП-2022: НАЙВАЖЛИВІШЕ

Станом на 1 червня форму для підтвердження тестування заповнили майже 190 тис. учасників. Бажання складати НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах в Україні підтвердили майже 170 тис. осіб, понад 20 тис. складатимуть НМТ за кордоном. В основний період реєстрації для участі в ЗНО потенційні учасники вступної кампанії створили на сайті УЦОЯО понад 492 тис. карток.

Створення реєстраційної картки не є підтвердженням участі. Для участі необхідно до 7 червня підтвердити бажання складати НМТ на власній інформаційній сторінці та обирати із запропонованого переліку населений пункт. Можливість завантажити запрошення-перепустку з’явиться після 12 липня. У ній буде зазначено дату, час і місце проходження основної сесії.

З 10 до 20 червня буде відкрито реєстрацію на додаткову сесію НМТ. Передбачено також проведення спеціальної сесії, завдяки якій кожен матиме змогу навчатися в омріяному закладі вищої освіти.

ВИПУСКНИКИ ШКІЛ ОТРИМАЮТЬ ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВІТУ
НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ПЕРЕБУВАННЯ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ щодо забезпечення видачі документів про загальну середню освіту випускниками шкіл в умовах воєнного стану. Так, департаменти освіти Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської ОВА повинні визначити школи, в яких неможливо видати документи, а органи управління у сфері освіти обласних і КМДА – сприяти видачі документів випускникам шкіл Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Крім того, Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Казначейством в умовах воєнного стану в частині виділення коштів для придбання та виготовлення документів про освіту для здобувачів освіти, які завершують навчання у 2022 році. Тобто видатки на виготовлення документів про освіту та додатки до них є пріоритетними. Це гарантує виконання фінансової складової щодо забезпечення випускників документами про освіту.

ВСТУП-2022: НАЙВАЖЛИВІШІ ОНОВЛЕННЯ

До 7 червня включно триватиме підтвердження участі у НМТ. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на інформаційній сторінці.

У країнах Європи буде створено тимчасові екзаменаційні центри для НМТ. Провести тестування заплановано у понад 20 країнах, з-поміж яких – Австрія, Велика Британія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Угорщина, Швеція. НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні – у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги.

Для швидкого доступу до актуальної інформації щодо вступної кампанії 2022 МОН рекомендує користуватися інфографіками. За посиланням розміщено інфографіки зокрема про особливості та календар НМТ, соціальні стипендії.

УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХНІМ ДІТЯМ
НАДАЮТЬСЯ ПІЛЬГИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ

Учасникам бойових дій та їхнім дітям надається державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Докладно про пільги – у цьому матеріалі.

ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ 0 STRESS ДЛЯ УЧАСНИКІВ НМТ

Аби допомогти випускникам підготуватися до складання НМТ і мінімізувати розгубленість та хвилювання щодо нового формату вступних випробувань, освітня організація «Навчай для України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні запускає безкоштовний навчальний проєкт «0 Stress».

Усі охочі можуть зареєструватися на сайті multitest-2022.info і вже з 23 травня доєднатися до групових занять з української мови, математики та історії України. Старт навчання – 23 травня, кінець – 17 липня. Зареєструватися та розпочати навчання можна і після 23 травня, але не пізніше 28 травня.

Більше деталей – на multitest-2022.info.

ПЕРЕЛІК НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ, У ЯКИХ МОЖНА БУДЕ СКЛАСТИ НМТ

МОН затвердило перелік населених пунктів України, у яких буде сформовано попередню мережу тимчасових екзаменаційних центрів для проведення національного мультипредметного тесту.

Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України та м. Києві. Наразі неможливо провести НМТ у Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській областях та АР Крим. Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

З міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудуться тестування, не оприлюднюються. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 7 червня включно матимуть змогу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Більше деталей – ось тут.

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН НМТ-2022

Затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту. Тестування проходитиме в три сесії:

 • основна: 18 липня – 10 серпня;
 • додаткова: 16–20 серпня;
 • спеціальна: 12–16 вересня.

Ті, хто не зможе прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної сесій. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування.

До 12 липня для учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх Інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

СТАРТУВАЛА СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ З ПІДГОТОВКИ ДО НМТ

12 травня ГС «Освіторія» та ЮНІСЕФ запустили щоденні безкоштовні вебінари з підготовки до національного мультипредметного тесту на платформі iLearn.

Під час вебінарів всі охочі зможуть дізнатися деталі вступної кампанії 2022 року, аспекти підготовки та складання НМТ, ознайомитися з виконанням тестових завдань, порадами досвідчених експертів щодо розподілу часу під час складання тесту тощо.

Розклад вебінарів – за посиланням, переглядати записи можна на платформі iLearn або на YouTube-каналі. Також завдяки iLearn можна виконувати короткі тематичні тести з української мови, математики та історії України.

ВСТУП-2022: СПЕЦІАЛЬНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» УЦОЯО

З 12 до 19 травня в Українському центрі оцінювання якості освіти працюватиме спеціальна «гаряча лінія». Потенційним учасникам НМТ вже надіслали повідомлення з даними для входу на Інформаційну сторінку. Якщо смс від Centr_ZNО не надходило, необхідно зателефонувати на «гарячу лінію» й дізнатися необхідну інформацію.

Телефони «гарячої лінії»:

Якщо виникатимуть нші запитання, наприклад, щодо реєстрації на НМТ, особливостей його складання тощо, можна зателефонувати до Українського (+38 095 903 95 10) або до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Загалом майже 400 тисячам потенційних учасників НМТ вже надіслано SMS-повідомлення.

НМТ І ВСТУП-2022: НАЙВАЖЛИВІШІ ОНОВЛЕННЯ
Упродовж найближчих днів особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення, в якому буде зазначено прізвище потенційного учасника НМТ і логін та пароль для входу до Інформаційної сторінки.

Необхідно зберегти цю інформацію, оскільки вона знадобиться для входу до Інформаційної сторінки, коли потрібно буде підтвердити бажання проходити НМТ, щоб дізнатися про місце та дату тесту і сформувати запрошення-перепустку, а також для отримання результатів НМТ.

Якщо номер мобільного під час реєстрації було вказано помилково і смс не надійде, 12-19 травня можна буде зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію», де можна буде отримати відповідну інформацію.

Педагоги часто допомагають учням реєструватися на ЗНО, тож деякі підлітки замість своїх телефонів указували номер освітян. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на Інформаційні сторінки, переслати ці повідомлення адресатам.

Тривалість НМТ збільшено до 120 хвилин. УЦОЯО проаналізував перебіг демонстраційного тесту та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту.

МОН працює над організацією пунктів складання НМТ в країнах Євросоюзу та Великій Британії. Вже існує попередня домовленість про 2 центри в Німеччині, 2 в Італії та 6 у Польщі, оскільки найбільше українських дітей перебуває саме в Польщі.

Загалом для участі в НМТ сформували реєстраційні картки 402 527 осіб. Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ, адже для участі в тестуванні важливо підтвердити своє бажання брати участь у НМТ на інформаційній сторінці. Особи, які не зареєструвалися упродовж 1 лютого – 19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії НМТ.

Міністерство юстиції України зареєструвало Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році. Так, для вступу на бакалаврат на місця за кошти бюджету та на контракт для кон’юнктурних спеціальностей враховуватимуться результати НМТ. Для інших спеціальностей – результати творчого конкурсу, який може проводитись у дистанційній формі.

Реєстрація е-кабінетів для вступу на бакалаврат почнеться 1 липня, творчі конкурси відбудуться 1-18 липня (бюджет+контракт) і 9-16 серпня (тільки контракт). Зарахування на бюджет – 5 вересня, на контракт – визначають правила прийому закладу, але не пізніше 30 вересня.

Докладніше про умови вступу та ключові дати – за посиланням.

ВСТУП-2022: ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ
НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

Відтепер можна пройти онлайн-версію демонстраційного національного мультипредметного тесту. Вона доступна на базі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Інтерфейс тестувальника відрізняється від реального НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їхнього виконання він аналогічний до вступного тесту. Пройти НМТ необхідно за 90 хвилин, упродовж яких потрібно виконати 60 завдань із трьох предметів – української мови, математики, історії України.

Тестувальник може мати певні затримки з роботою через велику кількість потенційних учасників. Варто перевірити налаштування систем безпеки на комп'ютері або скористатися іншим браузером для роботи. Перед початком виконання тесту необхідно правдиво відповісти на 4 запитання про себе.

Більше деталей – за посиланням.

Також у доступі – демонстраційний варіант НМТ у форматі pdf. Завантажити його можна за посиланням. Документ зручний для тих, у кого наразі повільний інтернет або немає можливості працювати упродовж 90 хвилин за комп’ютером. Окрім завдань, тут є правильні відповіді, що дає можливість одразу перевірити себе.

КЛЮЧОВЕ ПРО НМТ

Нагадуємо, для вступу до ЗВО у 2022 році необхідно скласти національний мультипредметний тест, який складатиметься з трьох блоків завдань – з української мови, алгебри та геометрії, а також з історії України.

Блок з української мови охоплюватиме мовні теми, вивчення яких передбачено у шкільному курсі предмета. У блоці не буде завдань, які передбачають письмову розгорнуту чи коротку відповідь, а також завдань з української літератури.

Зміст завдань блоку із математики відповідатиме чинній програмі ЗНО, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу. Учасники матимуть можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами. Для розв’язання завдань впродовж тестування можна використовувати чернетку.

Зміст завдань блоку з історії України відповідатиме чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює теми, передбачені у шкільному курсі цієї дисципліни. Важливо, що в блоці будуть завдання, що стосуються історичного періоду «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.».

Завдання оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Результат учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено у шкалу 100-200 балів.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної та додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. НМТ проводитимуть очно у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (аудиторії шкіл і університетів, де будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори). Розглядається можливість організації проведення НМТ у країнах ЄС.

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО МАТЕМАТИЧНИЙ БЛОК НМТ

Команда УЦОЯО підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з математики.

Зміст завдань блоку буде відповідати чинній програмі ЗНО, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу. Блок налічуватиме 20 завдань, з-поміж яких 14 – із вибором однієї правильної відповіді, 4 – на встановлення відповідності, 2 – відкритої форми з короткою відповіддю. У блоці не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Більше деталей – за посиланням.

РЕЄСТРАЦІЮ НА НМТ ПРОДОВЖЕНО ДО 19 КВІТНЯ

Реєстрацію для участі в національному мультипредметному тесті продовжено до 19 квітня. Охочі, які зареєструвалися для участі в ЗНО, обов’язково мають у травні підтвердити бажання складати НМТ, а також повідомити організаторам регіон, у якому вони перебуватимуть у липні.

Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як взяти участь у НМТ, читайте на сайті УЦОЯО.

Станом на 12 квітня повну процедуру реєстрації для складання вступного тестування пройшли вже 321 тис. 169 осіб.

З чого складатиметься спрощене ЗНО з математики – розʼяснення

В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли, з чого складатиметься математичний блок національного мультипредметного тесту.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ із математики?

Він буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії шкільного курсу:

“Числа і вирази”;

“Рівняння, нерівності і їх системи”;

“Функції”;

“Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків”;

“Планіметрія”;

“Стереометрія”.

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього буде 20 завдань із математики:

14 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 “логічні пари”);

2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

В УЦОЯО просять звернути увагу, що з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання з математики?

Завдання з математики оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів у ЗНО. Тобто по 1 балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь.

Отже, за виконання завдань із математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Пізніше результат кожного блоку переведуть у шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за цією шкалою достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Також центр оцінювання відповідає на побоювання батьків та випускників, чи зможуть вони скласти тест, якщо не вивчали математику на профільному рівні:

“Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут)”.

Окрім того, центр оцінювання надав список матеріалів, що допоможуть підготуватися до тестування:

тести минулих років, розміщені в розділі “Підготовка. Тести минулих років” (обирайте закладки “Математика” та “Математика (завдання рівня стандарту)”);

відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;

короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;

інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Докладну інформацію про блок НМТ з української мови можна подивитися за цим посиланням.

Нагадаємо, у МОН та ВР розповіли деталі щодо тестування замість стандартного ЗНО.

ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ ЗА ПРОБНЕ ЗНО

Всі, хто зареєструвався на пробне ЗНО, до кінця року зможуть повернути кошти за нього. Наразі Український центр оцінювання якості освіти розробляє відповідний механізм, про деталі невдовзі буде повідомлено на сайті УЦОЯО.

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

УЦОЯО підготував роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови.

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких – 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді та 5 завдань на встановлення відповідності. У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають письмову розгорнуту чи коротку відповідь, а також завдань з української літератури.

Докладніше – ось тут.

Упродовж наступних тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня можна буде ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2022

Під час спеціального онлайн-брифінгу в МОН пояснили деталі вступної кампанії в умовах війни та подолання її наслідків.

Зокрема, цьогоріч замість повноцінного ЗНО буде проведено Національний мультипредметний тест. НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.

Для вступу на бакалаврат потрібні будуть результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет. Для вступу в коледж і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведено творчий конкурс.

Більше деталей – ось тут.

ЩОДО ДПА ТА ЗНО У 2022 РОЦІ

МОН спільно з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій ВР, освітянською та батьківською спільнотами пропонує одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у2022 році.

Пропонується скасувати складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг.

Відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.

ЗНО І ДПА 2022

Реєстрація учасників ЗНО-2022 триватиме до 9 квітня.

Від проходження державної підсумкової атестації звільнено учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

Путівник учасника ЗНО

ЗНО-2022: реєстрація на основну сесію ЗНО

22 січня завершилася реєстрація на Пробне ЗНО. Дякуємо за проведену роботу та просимо нагадати потенційним учасникам, що 25.01.2022р. - це останній день, коли можна здійснити оплату за пробне ЗНО.

01 лютого 2022 року розпочинається реєстрація на основну сесію ЗНО. Нагадайте учням/студентам, що для реєстрації потрібна фотокартка, виготовлена на білому або кольоровому фотопапері розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку особи.

Також, за необхідності, заздалегідь потрібно підготувати документи:

- для осіб, які потребують спеціальних умов, медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою № 086-3/о;

- для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою, копії нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа(-ів), наданого(-их) для реєстрації.

ЗНО 2022: новини та роз'яснення

 1. Нагадуємо, що до 22.01.2022 р. продовжується реєстрація на Пробне ЗНО. Останній день оплати - 25 січня 2022 року.

Просимо пояснити майбутнім учасникам Пробного ЗНО, що при внесенні до сервісу визначення результатів:

- даних з математики - вони отримають 4 оцінки:

 • тестовий бал;
 • бал за шкалою 100-200;
 • бал за шкалою 1-12 (стандарт)
 • бал за шкалою 1-12 (профіль)

- даних з математики (завдання рівня стандарту) - 2 оцінки:

 • тестовий бал;
 • бал за шкалою 1-12 (стандарт)

  2. Повідомляємо, що Український центр оцінювання якості освіти на Youtube каналі продовжує низку відеоматеріалів щодо особливостей ЗНО-2022. З 18.01 по 28.01 зустрічі наживо будуть присвячені німецькій, іспанській, французькій мовам, українській мові і літературі, історії України.

  3. З 01 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО 2022. Просимо нагадати учасникам, які потребують створення особливих (спеціальних) умов, що вже зараз можна брати довідки за формою 086-3/о (форма первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання»). Також просимо перевіряти отримані від Ваших учнів/студентів довідки на правильність заповнення – наявність печатки та заповнених реквізитів закладу, номеру та дати видачі, щоб уникнути відмов в реєстрації через їх відсутність. Нагадуємо, що до регіонального центру надається оригінал довідки.

Команда Українського центру оцінювання якості освіти проаналізувала всі запити та найпоширеніші запитання, отримані протягом кількох років. І прийняла рішення - розробити та систематизувати для учасників зовнішнього незалежного оцінювання "Путівник учасника ЗНО-2022". Радимо вам ознайомитися з ним на сайті УЦОЯО у розділі "Основне про ЗНО".

Крім того повідомляємо, що на youtube каналі ДРЦОЯО розміщено відеоролики "Вартість Пробного ЗНО" та "Як зареєструватися на пробне ЗНО 2022", а на сайті ДРЦОЯО - інформація про особливості реєстрації на пробне ЗНО.

 1. Український центр оцінювання якості освіти підготував "Поради батькам" https://testportal.gov.ua/porady-batkam/ . Ви знайдете відповіді на такі запитання: 1) Чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? 2) Які предмети треба проходити на ДПА, а які - на ЗНО? 3) Яким буде тест із математики у 2022 році? 4) Українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати? Допоможіть своїй доньці/своєму синові визначитися з предметами ЗНО/ДПА.
 2. 21 грудня 2021 року о 15.00 відбудеться онлайн-зустріч з експерткою Українського центру оцінювання якості освіти Ларисою Кремінською на YouTube-каналі щодо особливостей ЗНО-2022 з фізики. Три наступні наші зустрічі наживо будуть присвячені географії - 22 грудня, біології - 23 грудня та хімії - 28 грудня.

  До 10:00 20 грудня 2021 року всі охочі можуть поставити запитання. Більш детально з інформацією можна ознайомитися за посиланням https://testportal.gov.ua/zno-2022-yak-pidgotuvatysya-ta-uspishno-projty-testy/

Особливості ЗНО 2022 у доступному форматі

З 1 по 6 грудня на youtube каналі ДРЦОЯО розміщено серію відеороликів: «Особливості ЗНО 2022 року», «Особливості Пробного ЗНО – 2022», «Особливості ЗНО з української мови і літератури та української мови», «Особливості ЗНО з математики».

УХВАЛЕНО ПОСТАНОВУ ПРО ПРИСУДЖЕННЯ ЩОРІЧНОЇ ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ НАЙКРАЩИМ УЧАСНИКАМ ЗНО
/Files/images/novini/61a781503c5fc497286832.jpg

Парламент ухвалив постанову про присудження щорічної Премії Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання. Ухвалений документ розроблено на виконання постанови ВР про дану премію, згідно з якою найкращим учасникам ЗНО присуджуються 30 Премій Верховної Ради у розмірі 100 тис. грн кожна.

Відповідно до положення про премію, список претендентів на присудження премії формується Українським центром оцінювання якості освіти на підставі рейтингу осіб, які у поточному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти, виконали сертифікаційні роботи ЗНО з чотирьох і більше навчальних предметів, отримали загальну суму балів за шкалою 100-200 не менше 790 балів, зокрема 200 балів за щонайменше один із цих навчальних предметів, та зараховані у поточному році до закладу вищої освіти в Україні.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Уряд ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Внесення змін дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.

Також визначено механізм залучення представників закладів освіти до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО./Files/images/zno/619e4fa21c03c137729427.png

Є питання щодо вступу у 2022 році?
Отримуй відповіді під час прямого ефіру 2 грудня о 18:00 на YouTube каналі ДонНТУ Live: https://youtu.be/u_GV9bOsrhI
Поставити своє запитання можна:
- заповнивши Google форму: https://forms.gle/wkHUrZyom4cNp2rUA
- у соціальних мережах:
- за наступними контактами:
e-mail: vstup@donntu.edu.ua
телефон: +380661857431
viber: +380661857431
telegram: +380661857431
- або в чаті прямого ефіру.
Не пропусти актуальну інформацію про Вступ 2022 2 грудня о 18:00 на YouTube каналі ДонНТУ Live.
/Files/images/zno/6185204567891184.png

ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО-2022 ВІДБУДЕТЬСЯ З 23 ТРАВНЯ ДО 17 ЧЕРВНЯ

/Files/images/novini/0201964h-eabb-779x446.jpgОсновна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Реєстрація для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня.
Водночас пробне ЗНО-2022 відбудеться 19 та 26 березня. Реєстрація для участі у ньому триватиме протягом 5-22 січня.
Графік тестування, інші ключові дати та важливі деталі – за цим посиланням.
/Files/images/zno/14-40-56-785.jpg
Оголошені дати проведення пробного ЗНО у 2022 році

В Українському центрі оцінювання якості освіти оприлюднили дати проведення пробного ЗНО у 2022 році.

19 березня 2022 року відбудеться пробне тестування з української мови та української мови і літератури.

Тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) відбудеться 26 березня 2022 року.

У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках.

Так, 25 березня буде оприлюднено результати з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня з усіх інших навчальних предметів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 до 22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

/Files/images/zno/242384171_256637286466234_2724190461323563550_n.jpg/Files/images/zno/242364337_256637343132895_8807901418666987388_n.jpg/Files/images/zno/242350503_256637403132889_2376628686648477554_n.jpg

Що відомо про ЗНО 2022 року?

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники мають обов’язково скласти:

· українську мову або українську мову і літературу (субтест «атестаційні завдання»);

· математику;

· історію України або іноземну мову (на вибір учасника);

· ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.

За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав») та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту «Атестаційні завдання» для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав» у межах цього субтесту).

За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав».Рейтинг навчальних закладів /Files/images/zno/65456.PNG
ЗНО-2021 | Український центр оцінювання якості освіти
СТАРТУВАЛА ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗНО-2021

29 червня тестуванням з хімії розпочалась додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021. Вона проходитиме з дотриманням всіх протиепідемічних правил. Додаткова сесія проводиться щороку для осіб, які з поважних причин не мали можливості взяти участь в основній сесії ЗНО.

Цьогоріч додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме до 14 липня. Результати буде оголошено до 23 липня.

Графік додаткової сесії та більше інформації про неї читайте ось тут.

ЗАВЕРШИЛАСЬ ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО-2021

15 червня відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з географії – останнє тестування основної сесії ЗНО-2021, яка пройшла з дотриманням всіх протиепідемічних правил.

Участь у тестуванні з географії взяли 115 949 осіб. Із завданнями сертифікаційної роботи з географії можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2021. Географія». Оголошення результатів тестування відбудеться до 30 червня.

Учасники ЗНО, які не змогли взяти участь в основній сесії через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно упродовж 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії – у відповідному розділі.

Додаткова сесія ЗНО-2021 відбудеться з 29 червня до 16 липня. Результати додаткової сесії буде оголошено до 23 липня.

Лист ДРЦЯО перепустки

НА СТОРІНКАХ УЧАСНИКІВ ЗНО РОЗМІЩЕНО
ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСТКИ З АДРЕСАМИ ПУНКТІВ ТЕСТУВАННЯ

На інформаційних сторінках учасників ЗНО 2021 розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів тестування і рекомендований проміжок часу, протягом якого учасники мають прибути до пунктів тестування та пройти процедуру допуску.

Учасникам ЗНО необхідно до 21 травня самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на вебсайті УЦОЯО. Запрошення-перепустку необхідно роздрукувати завчасно: цей документ – обов’язковий для допуску до пункту тестування.

Будемо вдячні, якщо нагадаєте учням про завчасну підготовку запрошень-перепусток. Докладніше про ці документи читайте ось тут.

Щодо розміщення запрошення-перепустки (віддли освіти Дон. та Луг. обл.)


ЗНО 2021 ВІДБУДЕТЬСЯ У ЗАПЛАНОВАНІ ТЕРМІНИ

Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. №1236, які ухвалив Кабінет Міністрів.

Отже:

 • пробне ЗНО відбудеться 10 квітня,
 • основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання – з 21 травня до 15 червня,
 • додаткова сесія ЗНО – з 26 червня до 16 липня.

Більше деталей читайте за посиланням. Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте також на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.
/Files/images/ltsey/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy81ZTY1ZTZkMS1iMzdiLTQ1NWEtYjQ2ZS01ODhlMmY1ODg0ZTUucG5n.png

/Files/images/141020/announce.jpg
«Реєстрація на ЗНО»

ЗНО-2021: Який рівень математики обрати

Посилання на додаткові матеріали: http://bit.ly/3qTx1Ph
Нажаль сервіс Youtube не зберіг чат останьої трансляції.
Пропонуємо переглянути запис онлайн-трансляції Українського центру оцінювання якості освіти з відповідями на питання: https://youtu.be/IXkcEDxp72M
Найбільша кількість питань, які ми отримуємо на пошту, телефоном, на сайті та в соціальних мережах, стосується визначення рівня математики для ДПА (профіль або стандарт). Ще раз в цьому листі спробуємо пояснити якомога простіше, але докладніше.
Так який рівень математики обирати?
В цьому році, вперше МОН ввело обов'язкове ДПА з математики, тобто для того, щоб випускники отримали свідоцтво про повну загальну середню освіту їм необхідно отримати 4 оцінки за так звані "випускні іспити" (які з 2015 року проходять у формі ЗНО), серед них один з математики. За яким рівнем учень має складати ДПА? За рівнем, який вивчає в закладі освіти, тобто якщо учень вивчає математику рівня стандарт, то він під час реєстрації і обирає математика (завдання рівня стандарту). Якщо він, наприклад, учень математичного класу і вивчає математику поглиблено, то під час реєстрації обирає рівень - "профільний". Це все що стосується рівнів, вони не залежать від того вступає він до ВНЗ чи ні, це залежить від того, за програмою якого рівня учень вивчав математику у школі.
Теж саме стосується й іноземної мови.
Який рівень математики обрати для вступу до ВНЗ?
Це неправильне питання! Тест для вступу не має рівнів. У програмі реєстрації учень має зробити потрібну йому позначку - чи “отримати” чи “не отримувати” результат за шкалою 100-200 балів, що залежить від його власних планів щодо вступу до закладу вищої освіти. Якщо учень планує вступ до закладу вищої освіти і для вступу йому потрібна математика, то потрібно проставити відмітку біля поля “отримати (вступ до ЗВО)” у такому випадку сервіс зареєструє його на математику, про що випливе відповідне сповіщення. Це означає, що учень отримає зошит з предмета “Математика”, який буде містити завдання і рівня станту і профільного рівня, але за ДПА до закладу освіти надійде бал, який відповідає обраному рівню. Який у свою чергу має повністю відповідати рівню навчання предмета у закладі.
Висновок: Рівні потрібні лише для складання ДПА, рівень потрібно обирати той, за яким учень навчався у школі!

Які предмети потрібно складати на ЗНО-2021 для вступу на різні спеціальності?

/Files/images/novini/expert1-scaled.jpg

Перша половина навчального року вже позаду, тому часу на підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання залишається все менше. Майбутнім випускникам вже слід визначатись з університетом та дізнаватись, які предмети обрати на ЗНО для вступу в омріяний ВНЗ.

У 2021 році випускники закладів загальної середньої освіти будуть складати ЗНО з 5 дисциплін, які можна обрати серед 12 представлених, а саме українська мова, українська мова та література, математика, історія України, хімія, фізика, біологія, географія, англійська, французька, німецька та іспанська мови. Обов’язковим є тестування з української мови або української мови та літератури. Якщо абітурієнт планує подавати документи на одну спеціальність, достатньо буде обрати три предмети.

Для тих, хто планує вступати на спеціальності соціального або гуманітарного спрямування, повинні складати ЗНО з української мови та літератури. Для всіх інших достатньо тесту з української мови.

Другою обов’язковою дисципліною для випускників шкіл є математика, яка також входить до переліку предметів на державну підсумкову атестацію. Для складання іспиту слід буде обрати з двох рівнів. Всі випускники шкіл складатимуть стандартний рівень. ЗНО з математики буде зараховано як ДПА. Для тих, хто буде вступати на спеціальності, де потрібна математика, повинні обрати профільний рівень.

Для вступу на медичні спеціальності абітурієнт обов’язково повинен скласти ЗНО з української мови та літератури, математики. Третій предмет обирається з таких дисциплін, як фізика, хімія чи біологія, оскільки на думку МОЗ та МОН майбутні лікарі повинні на достатньому рівні володіти точними науками, що свідчить про до аналітичного та логічного мислення.

При вступі на педагогічні спеціальності вступники обов’язково складають ЗНО з української мови та літератури. Другий предмет обирається відповідно до майбутньої кваліфікації. На спеціальність «Дошкільна освіта» складається ЗНО з історії України, «Початкова освіта» - математика профільний рівень. Для вузьких спеціальностей предмет обирається у відповідності до фаху. Для третього іспиту можна обрати ЗНО з математики, біології, фізики, хімії, географії або іноземної мови.

Для вступу на ІТ-спеціальності обов’язковими предметами є ЗНО з української мови та математики профільний рівень. Третій іспит обирається серед інших дисциплін.

При вступі на юридичні спеціальності обов’язковими іспитами є ЗНО з української мови та літератури, історії України. Третім обирається математика або іноземна мова.

Вступаючи на журналістику, слід обов’язково скласти ЗНО з української мови та літератури, історії України. Третій предмет обирається серед інших дисциплін.

При вступі на економічні спеціальності обов’язково слід складати ЗНО з української мови та літератури, математики. Третій предмет обирається серед інших дисциплін.

Для того, щоб дізнатися, яке ЗНО слід складати при вступі на конкретний факультет слід переглянути правила прийому до університету, де розміщено перелік спеціальностей та предмети, ЗНО з яких слід подати.

Як зареєструватись на Пробне ЗНО – 2021

/Files/images/novini/Безымянный.pngУсі посилання опубліковано на цій сторінці: https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/ (тут лише короткий огляд деяких можливих ресурсів).

Нагадуємо, що з 5 по 19 січня буде проходити реєстрація на пробне ЗНО 2021, Ви зможете взяти участь, якщо пройдете процедуру реєстрації та оплатите кошти за тестування. Крім того, 12 квітня 2021 року всім учасникам пробного ЗНО будуть доступні зошити в електронному вигляді з усіх предметів, а також файли аудіювання усіх іноземних мов.

Шановні Вчителі!


Шановні учасники ЗНО!

Виступ_ЗНООсобливості ЗНО-2021
Кiлькiсть переглядiв: 3894

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Червень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930